İktidarhaber.com'a Hoş Geldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Suçlular bir tuş ile ihbar edilebilecek

Suçlular bir tuş ile ihbar edilebilecek
  • 09.11.2019
  • 5 kez okundu

İçişleri Bakanlığı, uyuşturucu ile mücadele kapsamında projelerini her geçen gün geliştirmeye devam ederken şimdi yeni projesini hayata geçirdiği duyurdu. “Uyuma” projesi ile birlikte mobil uygulama vasıtasıyla vatandaş ve polis arasında daha iyi bir iletişim ortamı oluşturulacak.

Uyuma projesi ile polis ihbar butonu devreye giriyor

Vatandaşlar akıllı telefonlarına kuracakları “Uyuma” uygulaması ile birlikte sokakta ya da herhangi bir yerde tanık oldukları uyuşturucu vakalarını polise anında iletebilecek. Vatandaşların T.C. kimlik numarası ile giriş yapılabileceği uygulamadan vaka bildirimi yaparken aynı zamanda konumunu da polise otomatik olarak göndermiş olacak. En yakın narkotimler ise anında olay yerine gelecek. İhbarı yapan kişilerin kimliği ise gizli kalacak.

Bu uygulama ile birlikte uyuşturucu ile mücadelenden sorumlu olan narkotimler, operasyonlarla sınırlı kalmayıp sokaklardan gelen her ihbarın peşine düşecek.

Uyuşturucu ile mücadele kapsamında yapılan bu uygulamanın kullanışlı olmasıyla birlikte birçok insanın telefonunda bulundurması bekleniyor. Yayılması ile birlikte uyuşturucu vakalarının da azalması beklentiler arasında yer alıyor.

Android için indir

iOS için indir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

samsun sohbet