İktidarhaber.com'a Hoş Geldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,76 / Satış: 5,79
€ EURO → Alış: 6,35 / Satış: 6,38

HP Neverstop 1200W inceleme

HP Neverstop 1200W inceleme
  • 17.10.2019
  • 5 kez okundu

Dünyanın ilk toner doldurulabilir tanklı lazer yazıcısı HP Neverstop 1200W modeline yakından bakıyoruz. HP bu yazıcısıyla birlikte lazer yazıcı kategorisine yeni bir soluk getiriyor ve yeni bir kategori yaratıyor. İşte HP Neverstop 1200W inceleme!

Şimdi dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri HP Neverstop 1200W inceleme videomuzla baş başa bırakalım. İyi seyirler…

Yazıcıyı satın almak için aşağıdaki görsele tıklayabilirsiniz.

HP Neverstop 1200W inceleme

İncelememize geçmeden önce ürünün farklı varyasyonlarının olduğunu belirtelim. Neverstop serisinde 1000 ve 1200 olmak üzere iki farklı model bulunuyor. Neverstop 1000 modelinde yazıcı özelliği dışında fotokopi ve tarayıcı gibi özelliklere yer verilmezken 1200 serisinde tarayıcı ve fotokopi gibi özellikler de bulunuyor.

Ayrıca bu iki model, kendi içlerinde A ve W olmak üzere 2 farklı konfigürasyonla bizleri karşılıyor. Neverstop 1000a ve 1200a modelinde, kablosuz bağlantı özelliği yer almıyor. Ancak W modellerindeki kablosuz bağlantı özellikleri sayesinde yazıcıyı Wi-Fi aracılığıyla uzaktan kablosuz bir şekilde kontrol edebiliyorsunuz.

Mesela bizim ofisimizde neredeyse herkes gün içerisinde yazıcıyı kullanıyor. Wi-Fi özelliğinin olması bu noktada çok işimize yarıyor. Hiç kimse kabloyla uğraşmadan kablosuz bir şekilde çıktısını alabiliyor. Eğer ki sizde de buna benzer durumlar söz konusuysa W modellerini satın almanızda fayda var.

Yazıcının yalnızca siyah – beyaz çıktılar alabildiğini de atlamayalım. Bu yazıcının tam olarak ofis kullanımına yönelik olduğunu gösteren detaylar arasında yer alıyor.

Bu yazıcı en önemlisi de dünyanın ilk tanklı toner doldurulabilir lazer yazıcı modeli olmasıyla ön plana çıkıyor. Diğer lazer yazıcılara baktığımızda doldurulabilir olmadıklarını görüyoruz. Ayrı bir toner kapsülü almanız gerekiyor. Ancak bu yazıcının toner tankı, doldurulabiliyor.

Toneri doldurmak da epey bir kolay. Ürünün kutusundan 5000 sayfalık toner ile çıkıyor. Bu toner durumunu ürünün önündeki LED’lerden de takip edebiliyorsunuz. Ne kadar toneriniz kaldığını görebiliyorsunuz, çıktı alacağınız zaman herhangi bir aksilikle karşılaşmıyorsunuz. Toner dolum kiti ile birlikte de 2500 sayfalık kartuş eklemesi yapabiliyorsunuz.

Tek kullanımlık olan bu kiti açtığınızda tamamen bitirmeniz gerekiyor, yani yazıcınıza 2500 sayfalık toneri tek seferde doldurmalısınız. Dolayısıyla yazıcınızda 2500 sayfalık tonerin boşalmış olması gerekiyor. Doldurma aşamasında herhangi bir zahmet de çekmiyorsunuz. Eliniz ya da yazıcınız kirlenmiyor. Ayrıca bir toner dolum kitini, 15 saniye içerisinde yazıcıya doldurabiliyorsunuz, dakikalarca beklemiyorsunuz. Bu çok iyi bir değer, neredeyse hiç vakit almıyor. Ön taraftaki hazneyi kullanarak toneri doldurabiliyorsunuz.

Görüntüleme tamburu özelliklerine baktığımızda ise tambur 20.000 sayfa baskıya kadar dayanabiliyor. 20.000 sayfanın ardından görüntüleme tamburunu yenilemeniz gerekiyor. Bu ortalamanın üstünde bir değer. Genelde yazıcıların tamburu 5.000 – 10.000 sayfa arası bir değer sunuyor. Yeni bir görüntüleme tamburu aldığınız takdirde ise tambur içerisinden 5000 sayfalık toner çıkıyor.

Görüntüleme tamburu ve toner dolum kiti ile birlikte giriş seviyesi yazıcılara göre yüzde 80’e kadar tasarruf sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda tamburu ve toner dolum kitini oldukça uygun fiyatlarla satın alabileceğinizi de belirtelim. Zaten teknoloji satış mağazalarda ve internette rahatlıkla bulabiliyorsunuz bu ürünleri.

Tasarım detaylarına baktığımızda yazıcının ideal bir lazer yazıcı boyutunda olduğunu görüyoruz. Ayrıca şık ve sade bir tasarım anlayışına yer verildiğini söyleyebiliriz. Yazıcının üstünde bir takım tuşlara yer veriliyor. Telefon ya da bilgisayar olmadan bu tuşlar yardımıyla da yazıcıda fotokopi ve tarama gibi işlevleri yerine getirebiliyorusunuz. Aynı zamanda bu tuşların LED gösterge paneli de yer alıyor.

Yazıcıda kağıt korucu işlevi gören bir de kapak mevcut. Bu kapak sayesinde yazıcıdaki kağıtları toz ve benzeri unsurlardan koruyabiliyorsunuz. Kağıt haznesinde kağıt kalmadığında ise kapağı kolay bir şekilde kaldırıp kağıt yerleştirebiliyorsunuz.

HP Neverstop bu yazıcıyla birlikte farklı özellikler de sunuyor. Bunlardan bir tanesi kimlik tarama özelliği. Kimlik fotokopisi çekeceğiniz zaman işiniz kolaylaşıyor. Örneğin ‘Kimliği nereye koymam gerekiyor, kağıdın hangi tarafını koymalıyım?’ gibi sorulardan kurtuluyorsunuz. Bunu da yazıcı üstündeki tuşlardan yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

samsun sohbet