İktidarhaber.com'a Hoş Geldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,73 / Satış: 5,76
€ EURO → Alış: 6,35 / Satış: 6,38

Apple Card nedir, nasıl alınır? (VİDEO)

Apple Card nedir, nasıl alınır? (VİDEO)
  • 22.08.2019
  • 18 kez okundu

  1. Apple Pay’ın 2019’un başından beri 10 milyar dolarlık işlem hacmine ulaştığını açıklayan Apple, geçen aylarda gerçekleştirdiği etkinlikle birlikte yenilikçi kart modeli Apple Card ile bizleri heyecanlandırmıştı. Şimdi ise kullanıma açılan Apple Card’a, Amerika’da ilk kullanan Türk’lerden birisi olan Mehmet Kızmaz ile beraber yakında bakıyoruz. Apple Card nedir gibi tüm soruları cevapladığımız video yayında!

Apple’ın yeni servisinin kullanan Türk’e sorduk!

Kullanıcıların harcama alışkanlıklarını değiştirecek olan Apple’ın yeni servisi, birçok kullanım kolaylığı ile beraber gelecek. Apple’ın minimalist tasarımı ile dikkat çeken kartın tasarımı, günlük hayatta kullandığımız diğer kartlardan oldukça farklı. Özellikleri ve sunduğu yenilikleriyle diğer kartlarda farklı olan Apple Card bu videoda yakından bakıyoruz.

Apple Card nedir, yenilikler ve sunduğu avantajlar neler?

Apple, yeni servisi ile kullanıcıların harcama alışkanlıklarını değiştirmeye hazırlanıyor. Farklı servisleri ile kullanıcılarının hayatını kolaylaştırmaya devam eden Apple’ın yeni servisi oldukça dikkat çekecek. Kullanıcıların alışveriş sırasında işlerini kolaylaştıran Apple, güvenlik konusunda da kullanıcılarının gözünü arkada bırakmayacak.

Apple’ın yeni kartını kullanarak Apple Pay aracılığıyla yapılan her alışverişte yüzde 2 oranında bir geri ödeme olacak. Bu geri ödeme oranı, Apple’dan satın alınan ürünlerde ise yüzde 3’e çıkacak. Sadece fiziksel kartın kullanılmasıyla birlikte ise bu geri ödeme oranı yüzde 1’e düşecek.

Kartın bir diğer dikkat çeken özelliği ise, makine öğrenmesi teknolojisinden faydalanıyor olması oluyor. Makine öğrenmesi sayesinde, kartınız harcamalarınızı hangi kategoriye yaptığınızı görebilecek. Böylece neye ne kadar harcama yaptığınızı kolaylıkla tespit edebileceksiniz.

Apple, kullanıcılardan Apple Card için ekseriyet olarak herhangi bir gecikme ücreti ve yıllık ücret almayacağını belirtiyor. Ayrıca faiz oranlarının da oldukça düşük olacağı belirtiliyor.

Goldman Sachs ile Apple ortaklığının bir ürünü olan kart, yaz aylarında ABD’de satışa sunulacak.

Apple’ın yeni servisinin Türkiye’ye ne zaman geleceği ise henüz bilinmiyor. Bu yeni servis hakkında fikir ve düşünceleriniz neler?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

samsun sohbet