İktidarhaber.com'a Hoş Geldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,81 / Satış: 5,83
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,57

Mehmet Durakoğlu kimdir? İstanbul Barosu

İstanbul Baro Başkanlığı yarışını Çağdaş Avukatlar Grubu adayı Mehmet Durakoğlu kazandı. Durakoğlu, mevcut Baro Başkanı Ümit Kocasakal’ın başkan yardımcılığı görevini yürütüyordu.

Mehmet Durakoğlu kimdir? İstanbul Barosu
  • 23.10.2016
  • 251 kez okundu

Mehmet Durakoğlu, İstanbul Baro başkanlığı seçimlerinde en çok oyu alarak başkan seçildi. Avukat Mehmet Durakoğlu, Ümit Kocasakal’ın başkan yardımcılığı görevini yürütüyordu.

İstanbul Barosu seçimlerinde 36 bin 483 avukat 92 sandıkta oy kullandı. Avukat Mehmet Durakoğlu kampanyasını ‘Kaldığımız yerden devam’ sloganıyla yürütmüştü. Durakoğlu, mevcut Baro Başkanı Doç. Dr. Ümit Kocasakal’ın başkan yardımcılığı görevini yürütüyordu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Durakoğlu, avukatlara özel servis aracı sağlanması, adliyelere kreş açılması, avukatların özel sağlık sigortası primi ödeme külfetinden kurtulması gibi vaatlerde bulundu. Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu’nun 10 kişilik Yönetim Kurulu listesinde 4 kadın avukat yer aldı.

Mehmet Durakoğlu, İstanbul Barosu seçimlerinde en çok oyu alarak baro başkanlığı görevine getirildi.

DURAKOĞLU’NDAN İLK AÇIKLAMA

Seçimlerin sonuçlanmasının ardından açıklama yapan Mehmet Durakoğlu şu ifadeleri kullandı:

“İstanbul Barosu’nda yaşanan seçim yarışı sonucu itibariyle çizginin başarısıdır. İstanbul Barosu’da aydınlanma devriminin temsilcileri kazanmıştır. Bu çizgi, özellikle Türkiye’de yaşanan siyasal konjonktür itibariyle bize yaşatılanlara yaptığımız direnmenin ifadesidir. Biz öncelikle yargı bağımsızlığının olmadığı hukuk devleti olmayı beceremediğimiz, hukukun üstünlüğünü içimize sindiremediğimiz için bu mücadeleyi başlattık. Bunu yaparken çok daha önemlisi avukata dokunduk, savunma hakkının kutsallığını savunurken meslektaşlarımızın mutlu olmasını temin edecek somut işler yaptık. O teminatı vermeye çalışacağız. Aynı çizgide devam edeceğiz. En küçük değişiklik olmayacaktır. Herkes bunu bilmeli. Şu anda kazandığımız zaferlerin başarısıyla kibirlenmeden bir hizmetin inancın sonucu olarak gerçekleştirdiğimizi bilerek yürüteceğiz. Hukuk devleti olabilmemizin mücadelesidir. Avukatların gerçekten avukatlık yapabilecekleri bir Türkiye yaratabilmektir mücadelemiz. Asla Atatürkçülüğümüzden bir adım sapmayacağız. Mücadeleyi devam ettireceğiz.”

KAYNAK : http://www.internethaber.com/mehmet-durakoglu-kimdir-istanbul-barosu-1725313h.htm

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ