İktidarhaber.com'a Hoş Geldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,07
€ EURO → Alış: 6,75 / Satış: 6,78

Erdoğan: Fırat’ın doğusuna müdahale için yeterince zaman kaybettik

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye, Fırat’ın doğusundaki terör bataklığına müdahale konusunda yeteri kadar zaman kaybetmiştir. Bundan sonra tek bir günlük gecikmeye dahi tahammülümüz yoktur” dedi.

Erdoğan: Fırat’ın doğusuna müdahale için yeterince zaman kaybettik
  • 14.12.2018
  • 16 kez okundu

TSK’nın sınır ötesi hava harekatına ilişkin değerlendirmede bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Sürekli sınırlarımıza tehdit oluşturan Sincar’da ve Mahmur’un etekleri Karacak’ta operasyonumuzu yaptık, bunun gerisi gelecektir” dedi.

“Cambaza bak cambaza’ oyunu haline getirdikleri Münbiç hikayesiyle bizim dikkatimizi dağıtmaya, kararlılığımızı bozmaya çalışıyorlar” diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

“Türkiye, Fırat’ın doğusundaki terör bataklığına müdahale konusunda yeteri kadar zaman kaybetmiştir. Bundan sonra tek bir günlük gecikmeye dahi tahammülümüz yoktur. Tel Rıfat’tan Afrin’deki askerlerimize yönelik kalleş saldırı, aldığımız kararın ne kadar isabetli olduğunu göstermiştir. Fırat’ın doğusundaki bölgeleri de huzura ve güvene kavuşturmakta kararlıyız”

Erdoğan ayrıca, Kaşıkçı cinayetinde veliaht prensin en yakınlarının aktif rol aldığını söyledi ve şöyle konuştu: “Kaşıkçı’nın Suudi Arabistan Başkonsolosuğunda öldürülmesi bir kenara atılacak konu değildir. Ses kayıtlarından şunu da öğrenmiş olduk; gelenlerin içinde veliaht prensin en yakınında olanlar aktif, rol üstlenicisi. Bize gönderilen yetkililere şunu sorduk: Bu faili siz biliyorsunuz ve bu faili çıkarmakta da mahirsiniz”

Kaynak: AA

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ