İktidarhaber.com'a Hoş Geldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,67 / Satış: 5,70
€ EURO → Alış: 6,27 / Satış: 6,30

Tiktok reklamları gençleri bıktıracak mı?

Tiktok reklamları gençleri bıktıracak mı?
  • 21.08.2019
  • 4 kez okundu

Gençlik yoğunlukta olduğu ve severek kullandığı kısa video platformu TikTok, reklamlar konusunda yeni bir hamle yaptı. Ortaya çıkan bilgilere göre, kullanıcılar sponsorlu hashtag’ler üzerinden karşılarına çıkan ürünleri, uygulamadan ayrılmadan satın alabilecek. Hashtag Challenge Plus olarak isimlendirilen yeni özellik, TikTok üzerinden kampanya yürüten şirketlerin için oldukça önemli. Markalar tarafında durum böyleyken, TikTok reklamları kullanıcıları nasıl etkileyecek? şimdiden merak edilmeye başlandı.

TikTok reklamları ile ürüne ulaşmak kolaylaşıyor

Hashtag Challenge Plus ile birlikte TikTok reklamları üzerinden paylaşılan hashtag’ler kullanıcının doğrudan ürünü satın almasını sağlıyor. Bu özelliği test eden ilk şirket Kroger oldu. #TransformUrDorm isminde bir hashtag açan şirket, kullanıcılardan yurtlarının fotoğraflarını odalarını düzenledikten sonra öncesi ve sonrası şeklinde paylaşmasını istedi. Böylece hashtag 447 milyon görüntülenmeye ulaştı.

E-ticarete girişmek, birinci yılını kutlayan TikTok için cesur bir hamle olarak değerlendiriliyor. Ancak, hedef kitlesi gençler olan markalar için de önemli bir platform olduğunu kabul etmek lazım. Sponsorlu yayınlar başlamadan önce Instagram’a daha çok benzeyen TikTok, yine de gençlerin reklamlardan nispeten uzak kalabileceği platformlardan biri. Son Hashtag Challenge Plus özelliği ile bu değişecek mi? Zaman içinde göreceğiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ