İktidarhaber.com'a Hoş Geldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,69 / Satış: 5,71
€ EURO → Alış: 6,29 / Satış: 6,31

TikTok kullanıcıları bu ay bol bol satın alma yaptı

TikTok kullanıcıları bu ay bol bol satın alma yaptı
  • 21.08.2019
  • 4 kez okundu

Çin’de Douyin olarak bilinen ancak tüm dünyada TikTok ismiyle nam salmış olan kısa video uygulamasının gelirleri belli oldu. TikTok kullanıcıları temmuz ayında ne kadar harcama yaptı sorusu da böylelikle yanıt buldu. Uygulama içi alımlar 11,7 milyon dolarlık değere ulaştı.

TikTok kullanıcıları uygulama içi satın almaya yöneldi

TikTok uygulama içi alımlara olanak sağlıyor. Kullanıcılar da buradan alışveriş yapmayı sevmiş olacak ki söz konusu gelirler geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 290 oranında artış gösterdi. Sonuç olarak temmuz ayında uygulama içi alımlar 11,7 milyon dolara ulaştı.

Mobil aplikasyon istihbarat sağlayıcısı Sensor Tower tarafından gelen veriler, Çinli kullanıcıların toplam alımların yüzde 70 kadarını gerçekleştirdiğini gösterdi. Yalnızca App Store özelinde baktığımıda 8,2 milyar dolarlık bir harcama ve yüzde 777’lik bir artış söz konusu.

Amerika Birleşik Devletleri sınırları içindeki TikTok kullanıcıları da verilere göre uygulama içi alımlarda 2,3 milyon dolarlık satın alma gerçekleştirdi. Şirketin Birleşik Devletleri’ndeki geliri de bir önceki yıla kıyasla yüzde 42 artmış oldu.

Temmuz 2019 itibarıyla Douyin ve TikTok’un ilk indirim rakamı da küresel olarak 54 milyona ulaştı. Buna Çin’deki ve diğer ülke ve bölgelerdeki üçüncü parti Android ürünleri de dahil değil.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ