İktidarhaber.com'a Hoş Geldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,70 / Satış: 5,72
€ EURO → Alış: 6,40 / Satış: 6,43

PUBG Mobile kar haritası ile gelen tüm yenilikler!

Uzunca bir bekleyişin ardından PUBG Mobile kar haritası Vikendi güncellemesi sonunda yayınlandı. Yayınlanan PUBG Mobile 0.10.0 güncellemesi ile birlikte oyunculara ne gibi yenilikler sunuluyor?  PUBG Vikendi haritası nasıl olmuş? Gelin, bu söz konusu soruların cevabını birlikte verelim.

PUBG Mobile kar haritası ile gelen tüm yenilikler!
  • 21.12.2018
  • 33 kez okundu

Uzunca bir bekleyişin ardından PUBG Mobile kar haritası Vikendi güncellemesi sonunda yayınlandı. Yayınlanan PUBG Mobile 0.10.0 güncellemesi ile birlikte oyunculara ne gibi yenilikler sunuluyor?  PUBG Vikendi haritası nasıl olmuş? Gelin, bu söz konusu soruların cevabını birlikte verelim.

PUBG Mobile güncellemesi ile beraber neler değişti?

 PUBG Mobile hayranlarının merakla beklediği Vikendi haritasını ve diğer önemli özellikleri yeni 0.10.0 güncellemesi ile birlikte iOS ve Android kullanıcılarının huzuruna sunuldu.

PUBG Mobile güncellemesi

Yeni güncelleme ile birlikte, terkedilmiş köyler ve diğer devasa önemli noktalar içeren, zorlu bir tundra arazide geçen Vikendi haritası, 6×6 km’lik boyutuyla Sanhok’un yüksek yoğunluğunu Erangel ve Miramar haritalarındaki yavaş ilerleme ile dengeli bir şekilde birleştiriyor.

Oyuna bambaşka bir hava katan Vikendi haritası, çeşitli yeni oynanış özelliklerini de beraberinde getiriyor. Bunlar arasında motorlu kızak ile haritada dolaşabilmek, oyuna dönüş (spawn) adasında kar topu mücadeleleri ve ana menüye gelen yeni bir kış teması yer alıyor. PUBG Mobile güncellemesi ile birlikte oyunculara sunulan diğer yeni özellikler ise hemen aşağıda yer alıyor.

PUBG Mobil güncellemesi ile birlikte gelen yenilikler!

– Sunucular arası eşleşme – Daha dengeli bir müsabaka için oyuncular aynı düzeyde olup başka sunuculara giren oyuncularla da eşleşebilecekler

– Görsel geliştirmeler – Takım karşılaşmasında artık oyuncuların en iyi sonuçları da ekrana gelecek ve oyuncular tüm günlük görev ödüllerini tek seferde toplayabilecekler

– Hileye karşı önlemler – İzleyen oyuncular için yeni raporlama özellikleri ve oyunu terk edenler için ek cezaları içeren gelişmiş hile tanıma özellikleri

– Ateşli silah güncelleme sistemi – Laboratuvardaki yeni malzemeler belirli silah kaplamalarını güncelleyerek yeni öldürme efektleri, yayınları ve ölüm sandıkları görünümlerini açabilecek.

PUBG Mobile kar haritası Vikendi

PUBG Mobile kar haritası Vikendi nasıl olmuş?

Yeni harita ile birlikte oyunculara bambaşka bir oyun deneyimi sunmayı hedefleyen yapımcılar oldukça başarılı bir haritaya imza attığını belirtelim.

1 yıllık çalışmanın ürünü olarak sunulan 6×6 haritada güzel bir oyun temposu bulunuyor. Oyuna en son eklenen Sanhok haritasında olduğu gibi sürekli bir aksiyon siz değerli oyunseverleri bekliyor. Öyle ki, söz konusu haritada bir dakika bir nefes almanıza fırsat bile verilmiyor.

Karla ve buzla kaplı haritada daha rahat hareket edebilmek amacıyla oyuna bir de kar motosikleti ekleten yapımcılar, kış temalı haritası ile oldukça dikkat çeken mekaniklere de yer vermiş.

Bunlardan en ilginci olarak, kar ile kaplı alanlardan geçtiğimiz zaman arkanızdan iz bırakıyor olmanız gösterilebilir. Yani, eğer saklanmak istiyorsanız ardınızda bıraktığınız izleri kontrol etmeniz gerekiyor.

Bu da şu anlama geliyor ki Vikendi haritasında rahat bir şekilde elimizi kolumuzu sallayarak dolaşmayacağız. Yeni haritada üzerinde daha taktiksel bir oyun anlayışı sergilememizin daha yararlı olacağını da belirtelim.

Genel anlamda Erangel ve Miramar’a kıyasla daha hızlı bir oyun tarzına sahip olan Vikendi haritası, Battle Royale modunu iliklerimize kadar işleyecek olan soğuk ile oyunculara bambaşka bir deneyim sunuyor.

PUBG Mobile kar haritası

PUBG Vikendi haritasının Loot dengesi nasıl olmuş? 

Gelelim Loot dengesine. Yeni haritanın loot dengesinden kısaca bahsedecek olursak, söz konusu Erangel ve Sanhok gibi haritalara ziyade daha dengeli bir loot sistemine sahip olduğunu da özellikle belirtelim. Bu da oyundaki her bölgenin eşit seviye loota sahip olacağı anlamına geliyor.

Tüm bunları geride bırakacak olursak, oyuna eklenen yeni G3GC silahından da bahsedelim. Yeni harita ile birlikte SCAR‘ın yerini G36C silahı alıyor. 5.56 mm mermiye sahip olan bu silahta tıpkı SCAR’da olduğu gibi 30 adet mermi bulunuyor.

PUBG Mobile kar haritası

Tam bir kar canavarı olarak nitelendirebileceğimiz G36C saldırı tüfeği ile isabet konusunda da oyundaki başarılı silahlar arasında yerini alıyor.

Bunun haricinde ise yeni güncelleme ile birlikte oyunculara sunulan kar arabasından da unutmadan hızlıca bahsedelim. Oyundaki buzla kaplı olan bölgelerde rahatlıkla ilerlemenize olanak sağlayan kar arabasına toplamda 2 kişi binebiliyor.

Genel anlamda yeni güncelleme ile beraber yepyeni bir havaya bürünen PUBG Mobile‘ın yeni sezonunda oyunculara bolca eğlence bekliyor. Peki siz yeni haritayı nasıl buldunuz? Yeni harita ve güncelleme ile ilgili düşüncelerinizi hemen aşağıdaki yorum kısmından aktarabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı bekliyoruz…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ