İktidarhaber.com'a Hoş Geldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,77 / Satış: 5,79
€ EURO → Alış: 6,36 / Satış: 6,38

Klon köpek Çin’de polis oldu

Klon köpek Çin’de polis oldu
  • 23.08.2019
  • 3 kez okundu

Dünyanın en ünlü klon koyunu 2003 yılına hayatını kaybetmişti. Yaklaşık 7 yıl yaşayan Dolly’nin ardından bilim dünyası çalışmalarına devam etti. Yakın zamanda Çin’de duyurulan klon kedinin ardından, bir klon haberi daha duyuruldu. Klon kedi Garlic’ten sonra şimdi de klon köpek Kunxun gündemde.

Klon köpek eğitimleri tamamladı, göreve balşadı

Çinli bilim insanları klonlama üzerine çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde Garlic isimli klon kedinin ardından şimdi de Kunxun isimli bir klon köpek görevine başladı. Bir süre mesleki eğitim alan köpek, eğitimlerini tamamladı ve resmi olarak göreve başladı. Çin’in klonlanmış ilk polis köpeği, Kunming Polis Köpek Üssü’ndeki değerlendirmeleri geçtikten sonra resmi olarak polis ekibine kaydoldu.

2018 yılının Aralık ayında Pekin’de doğan Kunxun, doğumundan üç ay sonra eğitimlere başladı.

Kunxun, 19 Aralık 2018 tarihinde Pekin merkezli Sinogene Biyoteknoloji Şirketi ve Yunnan Ziraat Üniversitesi’nin Kamu Güvenliği Bakanlığı’nın desteğiyle bir deney üssünde doğdu.

Kunxun, Yunna Eyaleti’nde görev yapan yedi yaşındaki bir dişi polis köpeğinden klonlandı.

Testler, DNA benzerliklerinin yüzde 99,9’un üzerinde olduğunu gösteren iki köpeğin afinitesi (organik benzerlik) üçüncü taraf bir kuruluş tarafından da onaylandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ