İktidarhaber.com'a Hoş Geldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,68 / Satış: 5,71
€ EURO → Alış: 6,28 / Satış: 6,31

Google Play Store için kullanıcıları sevindiren karar!

Google Play Store için kullanıcıları sevindiren karar!
  • 02.09.2019
  • 4 kez okundu

Önümüzdeki ay Google Play Store‘da uygulamaların tanıtım videoları otomatik olarak oynatılmaya başlanacak. Bu durumun kullanıcıları rahatsız etmesini istemeyen Google uygulama videolarında reklam olmamasına karar verdi.

Uygulama geliştiricilerin para kazanmayı kapatması veya videoların reklamsız hallerini yüklemesi gerekiyor. Bunun için geliştiricilere 1 Kasım’a kadar süre verilirken, Google bunu “Kullanıcılar Google Play’de gezerken, uygulamalarınızı görmesini istiyoruz, başkalarının reklamını değil” şeklinde dile getiriyor.

Google Play Store reklam engeli 1 Kasım’da başlıyor!

Uygulamaların tanıtım videoları YouTube’da yer alıyor. Tabi, YouTube standart videolar ile benzer şekilde reklamlar gösteriyor. Google bir uygulama hakkındaki videoyu izlerken, reklam çıkmasının kullanıcıları rahatsız edebileceğini ve daha da kötüsü kafa karışıklılığına neden olabileceğini belirtiyor.

Google Play Store reklam engeli

İşin özeti, para kazanılan videoların Play Store’da yayınlanmasına 1 Kasım’dan itibaren izin verilmeyecek. Herhangi bir uygulamanın popülerleşmesi için ekran görüntüleri büyük öneme sahip olsa da, son dönemde yayınlanan raporlar videoların önemini gözler önüne seriyor.

Etkileyici bir şekilde hazırlanan ve uygulamanın avantajlarını ön plana çıkaran videoların kullanıcıların ilgisini çekme konusunda çok daha başarılı olduğu görülüyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ