İktidarhaber.com'a Hoş Geldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,68 / Satış: 5,71
€ EURO → Alış: 6,28 / Satış: 6,31

Google Pixel ve OnePlus satışları yükselişte!

Google Pixel ve OnePlus satışları yükselişte!
  • 22.08.2019
  • 7 kez okundu

Son dönemlerde telefon satışlarında görülen düşüş eğilimi, 2019 yılının ikinci çeyreğinde de devam etti. Counterpoint Research isimli bir araştırma şirketi tarafından yayınlanan son verilere göre Amerika Birleşik Devletleri de bu düşüşten muzdarip.

Telefon satışları kapsamında 2018 yılının ikinci çeyreği ile 2019 yılının ikinci çeyreği arasında yüzde 1.5 oranında bir azalmaya şahit olan ABD pazarı, OnePlus ve Google Pixel için o kadar da kötü değil.

Google Pixel modelleri ile OnePlus modelleri yükselişte!

Alman operatör şirketi T-Mobile ile ortak olan OnePlus; bu senenin ikinci çeyreğinde akıllı telefon satışlarında, geçen yılın aynı dönemine kıyasla, yüzde 152’lik bir büyüme gördü. Başarısını OnePlus 7 Pro‘ya borçlu olan markanın yanı sıra Google Pixel de oldukça iyi iş ortaya koydu.

Orta segment kategorisinde yer alan Google Pixel 3a ise satış rakamlarını yüzde 88 artırdı. Peki, bu iki model en çok satanlar listesine girmeyi başarabildi mi yoksa istatistikler tersini mi söylüyor?

Google Pixel modelleri

Yukarıdaki listede görüldüğü üzere 2019’un ikinci çeyreğinde en çok tercih edilen modeller, Samsung ile Apple’a ait. OnePlus ve Google’ın yükselişine rağmen yerlerinden olmayan iki büyük markanın geleceği merak ediliyor. Sizce Google Pixel 3a ve OnePlus 7 Pro gelecekte nerede olur?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ