İktidarhaber.com'a Hoş Geldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,66 / Satış: 5,69
€ EURO → Alış: 6,28 / Satış: 6,31

‘Elmas nasıl bulunur?’ videosu izlerken elmas buldu!

‘Elmas nasıl bulunur?’ videosu izlerken elmas buldu!
  • 21.08.2019
  • 4 kez okundu

Video platformu YouTube’a her gün tüm dünyadan milyonlarca video yükleniyor. Kimi videolar son derece eğlenceli ya da eğitici iken bazen anlamsız videolar da tahmin edilen çok daha fazla izleniyor. Bu kez bir video değil, bir kadının videoyu izlerken başına gelenenler gündem oldu. YouTube videosu izleyen kadın bir anda karşısında elmas gördü.

YouTube videosu izlerken elmas buldu

Amerika Birleşik Devletleri’nin Arkansas eyaletinde YouTube videosu izleyen bir kadının başına gelenler oldukça dikkat çekici. Gizmodo’da yer alan bilgiye göre, YouTube üzerinden değerli taşların nasıl bulunacağına dair video izleyen bir kadın, bu sırada 3.72 ayar sarı bir elmas buldu. Olay Miranda Hollingshead’in başına geldi. Arkansas’ın Diamond State şehrinde yaşananlara göre kadın bir parkta otururken aniden karşısında bir elmas gördü. Hollingshead açıklamasında “Tam o sırada elmas bulma konusunda bir YouTube videosu izliyordum” dedi.

Yapılan açıklamalara göre Arkansas’taki parkta düzenli olarak elmas bulan insanlar var. Geçen yıl da iki kişi 2.12 karatlık bir elmas ve 1.52 karatlık bir elmas bulmuştu.

Çıkan raporda elmasın kurşun kalem silgisi boyutunda olduğu söyleniyor. Elmasın ortaya çıkma sebebi ise bölgedeki yağışların bir sonucu. Söz konusu elmasın değerinin onbinlerce dolar olduğu söyleniyor.

Bir park görevlisinin verdiği ifadeye göre Hollingshead’in elmasını bulduğu yerin büyük bir kısmı ayrışmamış volkanik kayadan oluşuyor. Yağmur yağdığında, akan s sık sık bu yüzeyde çakıl ve zaman zaman elmas bırakıyor. Parlak oldukları için de dikkat çekiyor. Bayan Hollingshead, elmasın güneşte parıldadığını görmek için tam doğru yerde oturduğunu söyleyebiliriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ